Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Úvod
 
Založila jsem tento blog, protože bych ráda vzdala hold tomuto talentu a jeho kapele Nightwork. Budu se snažit sem postupně přidávat novinky, o Vojtovi i o kapele Nightwork. Doufám, že se Vám bude blog líbit:)
 
 
 
Vojtěch Dyk
 
Povolání: Herec, zpěvák
Věk: 25
výška: 196 cm
Datum narození: 23. 07. 1985
Místo narození: Praha
 
Český herec a zpěvák Vojtěch Dyk se narodil 23. července roku 1985 v Praze. Jeho příjmení může být povědomé též milovníkům české literatury. Nejedná se o náhodu. Jedním z předků Vojtěcha byl český básník Viktor Dyk (bratranec dědečka z matčiny strany), představitel české avantgardní generace „buřičů“ z přelomu 19. a 20. století. Literární vazby má však Vojtěch i ve svých rodičích. Jeho tatínek je známý literární historik a spisovatel Radko Pytlík, maminka Věra Dyková vlastní nakladatelství Emporia.

Jako chlapec byl Vojtěch velmi činorodý. Věnoval se zejména zpěvu, což vzhledem k jeho současnému povolání není překvapující. Přibližně deset let působil v pěveckém sboru Pueri Gaudentes. Díky svým 196 centimetrům a sportovní postavě není překvapující, že i sportu se Vojtěch věnoval. Hrál fotbal a také florbal. Nakonec však zvítězilo umění a kromě již zmíněného zpěvu také herectví. Po absolvování gymnázia Arabská studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka zpěv u profesorky Pavly Fendrichové a herectví na DAMU.

Vojtěchovy herecké začátky jsou spjaty se studentským divadlem Radar, kam ho přivedla Radka Tesárková. Objevoval se např. v inscenacích KYTICE, 6 ŽEN nebo ŠKOLA, ZÁKLAD ŽIVOTA. Pro herectví se mladý sympatický herec již narodil. S úspěchem se začal objevovat na různých pražských divadelních scénách. V Divadle v Dlouhé např. vytvořil roli Théseova syna Hippolyta v adaptaci Senecova antického dramatu FAIDRA. Na scéně Národního divadla hostoval v roli Otto von Aignera v představení DUŠE – KRAJINA ŠIRÁ. Později vstoupil v této naší přední divadelní scéně do angažmá, aby zde nastudoval roli Káje v inscenaci SNĚHOVÁ KRÁLOVNA. Vojtěch se dále objevuje na scéně Studia Rubín, v divadle Ta Fantastica, jeho divadelní aktivity jsou spjaty též s Divadelním spolkem Arthur a Divadelním spolkem Ty-já-tr.

Milovníci televizních seriálu mladého sympatického herce pamatují v roli Jakuba Karáska v seriálu VELMI KŘEHKÉ VZTAHY, Vojtěchovi samotnému je však spíše bližší postava mladého letce Tomáše Schindlera, nevlastního syna pilota Václava Schindlera (Maroš Kramár) v seriálu LETIŠTĚ. V roli mladého historika Daniela Ferinčáka se v roce 2009 objevil na obrazovce ČT v české „Šifře mistra Leonarda“ s názvem ĎÁBLOVA LEST. Téhož roku přichází do kin film OPERACE DUNAJ s tématikou r. 1968, kde Vojtěch rovněž hraje.

V neposlední řadě září Vojtěch Dyk jako profesionální zpěvák. Působí hned v několika hudebních formacích. Asi nejvíce hudebních aktivit podniká s kapelou NightWork, s níž Vojtěch Dyk exceloval v roce 2008 na vánočním večírku seriálu ULICE. Zde dokonce sklidil aplaus i jako bavič. Kapelu NightWork kromě Vojtěcha tvoří Jakub Antl, Ondřej Sluka, Jan Maxián, Jakub Prachař a František Soukup. Další hudební formace spjaté se jménem Vojtěcha Dyka jsou Top Dream Company a Davidoff, s kolegy s NightWorku Janem Maxiánem a Jakubem Prachařem hraje též s formací Los Discotequos. Jak již název napovídá, jedná se o zaměření na diskotékovou hudbu s možností publika zvolit si písničky na přání.

Veškeré výše uvedené aktivity jsou důkazem, že Vojtěch Dyk je všestranným mladým umělcem širokého zaměření
Životopis (biografie) / Informace:
Vyrůstá v pražských Holešovicích, kde chodí na základní školu. Od roku 1999 začíná navštěvovat dětský soubor Ty-já-tr, který má domovskou scénu v divadélku Radar, ve kterém získává herecké zkušenosti. Je obsazen v inscenacích Kytice (Suchý/Havlík, r. R. Tesárková), Škola základ života (Burešová/Žák), Šest žen a další. Díky Ty-já-tru se postupně dostává ke komparzům a epizodním rolím.

V roce 2004 maturuje na pražském Gymnásiu Arabská. Je přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor zpěv a DAMU, obor činohra. Rozhoduje se pro činohru, kterou stále studuje. Ovšem jeho největší zviditelnění je až po účinkování v seriálu Letiště, která startuje jeho televizní a filmovou tvorbu.
 zdroj: česká filmová databáze                                                                                      
 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
                                                                                           
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek